توسط: sayeh-admin در: اردیبهشت 06, 1395 در: دسته‌بندی نشده نظر: 0

زمانی که مخاطبان از نمایشگاه خارج می‌شوند هر غرفه را با ۳ چیز به یاد خواهند داشت. نخست آنکه موضوع فعالیت شما چیست، دوم اینکه از چه طراحی و فضایی برای غرفه استفاده کرده‌اید و در آخر فردی است که به‌عنوان پاسخگو یا مسئول غرفه در آن حضور پیدا می‌کند.

شاید با خودتان بگویید که درباره نکته سوم هیچ مشکلی وارد نمی‌شود و شما همیشه بهترین رفتار را با مخاطبان دارید اما مجموعه نکات‌ریزی وجود دارد که گاهی باعث می‌شود نظر بازدیدکنندگان نسبت به شما عوض شود. این رفتارها غیرارادی است و در همه دیده می‌شود اما با کمی تمرین می‌توان آنها را تغییر داد. برخی مواقع پیش می‌آید که شما از کار خسته شده‌اید یا بنا به مشکلاتی حوصله صحبت با مشتریان را ندارید، در این زمان اصلا در غرفه نمانید و در صورت امکان کار را به فردی با نشاط بسپارید. بدترین کار ممکن در یک نمایشگاه بی‌توجهی به مخاطبانی است که در مقابل غرفه حضور دارند. در حد اطلاعاتی که دارید به همه پرسش‌های مخاطبان پاسخ دهید. خلاف این رفتار در نمایشگاه‌ها به شدت دیده می‌شود و برخی از پاسخ دادن به سوالات سرباز می‌زنند یا مخاطبان را به افراد دیگری پاس می‌دهند. اگر یک مخاطب به شما مراجعه کرده تا حد توان‌تان به او پاسخ دهید اما دقت داشته باشید که این پرسش و پاسخ‌ها نباید به صحبت‌های طولانی و بیهوده منجر شود.

یکی از نکات ریز در رفتار غرفه‌داران پرهیز از صحبت‌های طولانی و بیهوده است که گاهی با سوالات خارج از بحث مخاطبان شکل می‌گیرد. برای آغاز سخن با بازدیدکنندگان از جمله «چه فرمایشی دارید؟» استفاده نکنید. بهتر است با جملات زیر شروع کنید: «آخرین پدیده صنعتی ما را دیده‌اید؟»، «شما در زمینه واردات فعالیت دارید؟» با این‌کار شما مخاطب را برای شنیدن یک گزارش مختصر آماده کرده‌اید و حتی در برخی نمایشگاه‌های عمومی این سوالات می‌تواند منجر به خرید شود. به‌طور معمول مخاطبان به دلیل کم‌رویی در پاسخ به سوال «چه فرمایشی دارید» کلمه «هیچی، متشکر» را به کار می‌برند و از غرفه شما دور می‌شوند. یک نکته بسیار ریز که بسیاری از غرفه‌داران آن را نادیده می‌گیرند ایستادن در قسمت ورودی غرفه است. این کار شاید در نگاه نخست تنها برای استراحت یا نگاه کردن به راهرو باشد و غرفه‌داران نیز منظوری از این وضعیت نداشته باشند اما باعث می‌شود تا مخاطب خیال کند که در این غرفه جایی ندارد. همانطور که اشاره کردیم این نکته بسیار ریز و پنهان است اما از نظر روانشناسانه ممکن است در هر فردی، به‌ویژه آن دسته افرادی که تجربه زیادی در امر نمایشگاه دارند تاثیرگذار باشد.

Trackback URL: http://www.sayehdesign.com/%da%86%d9%86%d8%af-%d9%86%da%a9%d8%aa%d9%87-%d8%b1%db%8c%d8%b2-%d8%a7%d9%85%d8%a7-%d8%a7%d8%ab%d8%b1%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1-%d8%b1%d9%81%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%ba%d8%b1%d9%81%d9%87/trackback/

ارسال پاسخ:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>